خدمات روانشناسی+بیمه ( اما و اگرهای طرح در دست بررسی)

خدمات روانشناسی+بیمه ( اما و اگرهای طرح در دست بررسی)

به گزارش سلامت و مهر به نقل از yjc : دکتر حسین داوودی مدیر کل دفتر وزارتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اهمیت سلامت روان به ویژه در قشر جوان و دانشجویان اظهار کرد: ماباید تلاش کنیم تا اختلالات روانی و موضوعات مورد بهداشت جوان در قشر جوان کشور بیشتر مورد توجه قرار گیرد. او ادامه داد: ما باید بستر مناسب را در محیط جامعه و دانشگاه ایجاد کنیم تا از بروز اختلالات و مخاطرات روانی جلوگیری صورت گیرد، چرا که همیشه پیشگیری اهمیت بیشتری نسبت به درمان دارد.

 


باید محیط دانشگاه و مدارس را پرنشاط کنیم

مدیر کل دفتر وزارتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: وزیر بهداشت تاکید دارند که شرایط رفاهی دانشجویان را ارتقا دهیم تا نشاط در محیط دانشگاهی جریان داشته باشد و دانشجویانی پر نشاط و با سلامت روان بالا داشته باشیم. در تلاش هستیم تا بستر آرامش را برای دانشجویان در محیط دانشگاه ها فراهم کنیم.

داوودی اظهار کرد: البته باید به محیط دانش آموزی نیز مانند دانشجویی توجه داشته باشیم و بستر نشاط و آرامش را در محیط درسی فراهم کنیم هر چند که برنامه هایی مانند کنکور خود عامل بروز برخی چالش‌های روانی مانند استرس و اضطراب در دانش آموزان و زمان ورود آن‌ها به دانشگاه است.salamatomehr


مدیر کل دفتر وزارتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: امیدواریم با غربالگری سلامت روان و ایجاد بستر لازم بتوانم فرزندان با سلامت روان بالا داشته باشیم.

داوودی درباره پوشش بیمه ای خدمات روانشناسی و مشاوره بیان کرد: این طرح در دبیرخانه شورای عالی بیمه مطرح شده است و کارهای کارشناسی آن در حال انجام است و امیدواریم به سرانجام برسد.
 

دیدگاه خود را بیان کنید