حق ویزیت روانشناسان و مشاوران98

حق ویزیت روانشناسان و مشاوران98

دکتر محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با اشاره به تعرفه یا ویزیت روانشناسی و مشاوره بیان کرد:  تعرفه روانشناسی و مشاوره را سازمان نظام روانشناسی و مشاوره تعیین و نرخ گذاری می‌کند و بر این اساس برای روانشناس کارشناسی ارشد هر ۴۵ دقیقه ویزیت روانشناسی و مشاوره ۹۰ هزار تومان و برای فارغ التحصیلان دکتری روانشناسی و مشاوره  ۱۳۰ هزار تومان است.

وی درباره اینکه در صورت مشاهده تخلف تعرفه‌ای از سوی روانشناسان و مشاوران مردم چگونه باید موضوع را دنبال کنند؟ اظهار کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده تخلف تعرفه‌ای از سوی روانشناسان و مشاوران به سایت سازمان نظام روانشناسی مراجعه کنند و با شماره بازرسی که در سایت درج شده است، تماس بگیرند و موضوع تخلف تعرفه روانشناسی و مشاوره را به بخش بازرسی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره اعلام کنند و ما بلافاصله اقدام می‌کنیم.

 


تعرفه بالای خدمات روانشناسی و مشاوره به نفع بیمه‌ها نیست


رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره علت مراجعه نکردن مردم به روانشناسان و مشاوران را عنوان کرد و گفت: تعرفه بالای روانشناسی و مشاوره موجب شده است که بسیاری از مرد به ویژه قشر کم درآمد و آسیب پذیر به روانشناس و مشاور مراجعه نکنند.

حاتمی با طرح پوشش بیمه‌ای خدمات روانشناسی و مشاوره اشاره کرد و افزود: به دنبال آن هستیم که بتوانیم طرح پوشش بیمه‌ای اقشار آسیب پذیر در هیئت وزیران مطرح شود و در این صورت این اقشار بتوانند از خدمات روانشناسی و مشاوره بهره‌مند شوند، اما چون از نظر اقتصادی به نفع بیمه‌ها نیست، تصویب آین طرح هنوز اجرایی نشده است.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره درباره لزوم توجه به سلامت روان و روانشناس خانواده اظهار کرد: باید به سلامت روان مردم مانند سلامت جسم اهمیت دارد و همان گونه که پزشک خانواده داریم، روانشناس و مشاور خانواده نیز داشته باشیم.
 

مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

دیدگاه خود را بیان کنید