معرفی صدها فیلم ژانر روانشناسی تاریخ سینمای جهان

معرفی صدها فیلم ژانر روانشناسی تاریخ سینمای جهان

معرفی روانشناختی فیلم های اسکار ۲۰۲۴
مراسم اسکار، رویدادی سالانه است که برتری در صنعت فیلم را جشن می‌گیرد. آکادمی اسکار که در سال 1929 تأسیس شد، به یکی از معتبرترین مراسم‌های اهدای جوایز در جهان تبدیل شد و اکنون هر ساله به برندگان، مجسمۀ طلایی نمادین معروف به اسکار را اهدا می‌کند.

در فیلم های اسکار ۲۰۲۴، یکی از جذاب ترین جنبه‌های اسکار، تاثیر روانی فیلم‌ها بر تماشاگران است. فیلم های اسکار ۲۰۲۴ قدرت برانگیختن طیف وسیعی از احساسات را در بینندگان دارند، از شادی و هیجان گرفته تا غم و ترس. از طریق داستان‌گویی، فیلمبرداری و بازیگری، فیلمسازان قادر به ایجاد تجربیات همه‌جانبه‌ای هستند که مخاطبان را به دنیاهای مختلف منتقل می‌کنند و ایده‌های چالشگری را برمی‌انگیزانند.

 


روانشناسی در فیلم های اسکار ۲۰۲۴

روانشناسی در فیلم‌های اسکار ۲۰۲۴ نقش مهمی در موفقیت یک فیلم ایفا می کند؛ زیرا فیلمسازان باید در نظر داشته باشند که داستان آن‌ها چگونه در سطح هیجانی و فکری طنین‌انداز می‌شود و با مخاطبان ارتباط برقرار می‌کند. مضامینی مانند: عشق، از دست دادن و رستگاری، در فیلم‌ها رایج هستند؛ چراکه از تجربیات جهانی انسانی بهره می‌برند و بینندگان از همین آبشخور می‌توانند با فیلم‌ها ارتباط برقرار کنند. علاوه‌بر این، استفاده از رنگ، نور و صدا نیز می‌تواند بر واکنش عاطفی بینندگان تأثیر گذاشته و حال‌و‌هوای خاصی ایجاد کند تا تجربه کلی تماشا را به طور فزاینده‌ای بهتر کند.

در این متن به بررسی فیلم های اسکار ۲۰۲۴ امسال می پردازیم و تحلیل می کنیم که چگونه روانشناسی در موفقیت آن‌ها نقش داشته است. با بررسی مضامین، شخصیت‌ها و عناصر بصری فیلم‌های نامزد شده، می‌توان به تأثیر روانی این فیلم‌ها بر روی مخاطبان و منتقدان پی برد.

فیلم های اسکار ۲۰۲۴ بسیار مورد انتظار هستند؛ زیرا بهترین‌ها را در صنعت فیلم شامل می‌شوند. بازیگران، کارگردانان و دیگر متخصصان این صنعت، شانس این را دارند که به خاطر سهمشان در سینما شناخته شوند و برندگان از همتایان خود، مورد تمجید و تقدیر قرار گیرند.

همانطور که فیلم های اسکار ۲۰۲۴ امسال را بررسی می کنیم، بررسی خواهیم کرد که چگونه از روانشناسی در داستان‌سرایی، توسعۀ شخصیت‌ها و تنظیم عناصر بصری فیلم‌ها استفاده شده است. با تجزیه و تحلیل عناصر روانشناختی این فیلم‌ها، می‌توانیم درک عمیق‌تری از تأثیری که آن‌ها بر بینندگان داشته‌اند به دست آورده و همچنین به اینکه چرا در تسخیر قلب و ذهن مخاطبان در سراسر جهان موفق بوده‌اند پی ببریم.
فیلم اوپنهایمر (Oppenheimer)

  با زیر نویس فارسی                               با دوبله فارسی

برنده بهترین فیلم اسکار ۲۰۲۴ و از کاندیداهای اسکار 2024

یکی از نام‌آشناترین و بهترین فیلم‌های اسکار ۲۰۲۴،  اوپنهایمر نولان، پیامدهای نیت خوب را بررسی می‌کند و یک معضل اخلاقی در مورد استفاده از سلاح‌های هسته‌ای را ایجاد می‌کند. بمباران هیروشیما و ناکازاکی با هدف پایان دادن به جنگ جهانی دوم، منجر به کشته و زخمی شدن تعداد بی‌شماری غیرنظامی بی‌گناه شد. رئیس‌جمهور ترومن، بمب‌گذاری‌ها را به عنوان اقدامی ضروری برای جلوگیری از رنج بیشتر توجیه کرد؛ اما می‌توان گفت که این استدلال ناقص است!

فیلم اوپنهایمر، گویی رسالت خود را در آن می‌بیند که برجستگی‌های انسان و پیچیدگی‌های روانش را در واقعۀ بمباران هسته‌ای بیش از پیش به تصویر بکشد؛ اینکه انسان در یک دور باطل مضحک چگونه با زیاده‌روی در پیش‌بینی و پیشگیری آینده و عدم اعتماد به «هم‌نوعش» در جبهۀ مقابل، کلیشۀ جنگ و کشتارجمعی را تکرار می‌کند! با کلوزآپ‌های قابل توجه، ترس‎‌ها و امیدهای انسانی، تردیدها و چالشگری‌های اخلاقی، غرور و خودخواهی و همچنین احساس گناه و خودخوری، با ظرافت به تصویر کشیده می‌شوند.

این اثر همچنین تهدید وجودی جنگ هسته‌ای و مسئولیت مدیریت آن را برجسته می‌کند. درحالی‌که نولان تصمیم گرفت خود بمباران‌ها را به تصویر نکشد، فیلم بر واکنش اوپنهایمر به اخبار هیروشیما متمرکز است که این خود نمادی است از ویرانی عظیم ناشی از سلاح‌های هسته‌ای. این داستان و این روایت، تأکید می‌کند که بشریت برای هزارمین بارش هم مستعد انجام کشتار جمعی است؛ نمونۀ بارز آن می‌تواند مسابقۀ تسلیحات هسته‌ای باشد.

باربی (Barbie)
فیلم باربی از کاندیداهای اسکار 2024

یکی دیگر از فیلم‌های اسکار ۲۰۲۴، باربی، یک استثنای منحصربه‌فرد در رویکرد هالیوود برای گنجاندن تحقیقات و نظریه‌های روانشناختی در شخصیت و طرح داستان است. در ابتدا، برای مخاطب تردیدهایی در مورد پیام‌های فیلم ایجاد می‌شود؛ زیرا شخصیت اصلی، باربی کلیشه‌ای، فاقد هویت خودش به نظر می رسد. بااین‌حال، فیلم در ادامه نشان می‌دهد که باربی کلیشه‌ای، همراه با دیگر شخصیت‌ها، هویت واقعی خود را تنها از طریق مبارزات و بلاتکلیفی پیدا می‌کنند.

این فیلم به طرز درخشانی موضوع توسعۀ هویت را بررسی می‌کند و به تنش میان هویت، فمینیسم و جنسیت می‌پردازد. شخصیت‌های فیلم باربی به‌طوری دقیق، جلوه‌گر نظریه‌ها و تحقیقات روانشناختی مختلف بوده و با مسائلی مانند آشفتگی هویت در مقابل نقش، وضعیت‌های هویت چندگانه، رشد جوانی و پویایی رشد، دست و پنجه نرم می‌کنند. باربی همچنین بر ماهیت اجتماعی توسعه و اهمیت ارتباط و احترام در تحقق هویت فرد تأکید می‌کند.


رهبر ارکستر (Maestro)
 

دانلود فیلم مایسترو رهبر ارکستر

از دیگر فیلم های اسکار ۲۰۲۴، فیلم بیوگرافی جدید بردلی کوپر، مایسترو، دربارۀ زندگی لئونارد برنشتاین، با خودداری از صحنه‌های طولانی رهبری ارکستر تا اواخر فیلم، انتظارات را می‌شکند! این یک حلقۀ برجستۀ معمولی از دستاوردهای برنشتاین نیست، بلکه یک پرترۀ صمیمی از مردی پر از تضاد است. این فیلم همچنین انرژی زیبایی‌شناختی هنر برنشتاین را از طریق رویکردی بسیار سبک به نمایش می‌گذارد.

موسیقی متن با ترکیب‌بندی‌های برنشتاین به حس و حال فیلم می‌افزاید. در این فیلم از فیلم های اسکار ۲۰۲۴، کوپر با آمیختن واقعیت با فانتزی‌های صحنه، ریسک می‌کند و مخاطب را در زندگی خارق‌العادۀ برنشتاین و همسرش غوطه‌ور می‌کند. تصویر کوپر از برنشتاین متقاعدکننده است و انرژی بی‌قرار و تضادهای بی‌پایان هنرمند را به تصویر می‌کشد. این فیلم به بررسی مضامین گسترش تعاریف خانواده و فداکاری‌های لازم برای عشق و هنر می‌پردازد. فیلم مایسترو، تلاشی برای توضیح کامل برنشتاین یا مشارکت او در موسیقی ندارد؛ در عوض، مخاطبان را دعوت می‌کند تا در دنیای خود زندگی کنند و همچنان سؤالات تأمل‌برانگیزی بپرسند.


آناتومی یک سقوط (Anatomy of A Fall)
 

دانلود فیلم آناتومی یک سقوط  با دوبله فارسی

اثر بعدی از میان فیلم های اسکار ۲۰۲۴، آناتومی یک سقوط، به پیچیدگی‌های ازدواج و علایق شخصی می‌پردازد. این فیلم، مسئولیت یک ازدواج ناموفق را بررسی می‌کند و این سوال را مطرح می‌کند که آیا عشق از بین می‌رود؟ در این فیلم از فیلم های اسکار ۲۰۲۴، محاکمۀ ساندرا، به میدان نبرد میان دادستان و همسر سوگوارِ اکنون متهم (ساندرا) ساموئل تبدیل می‌شود و در اینجا هر مدرکی قابل تفسیر است! ادعاهای ساندرا و انگیزه‌های هر شاهد، توأمان مورد بررسی قرار می گیرد.سلامت ومهر

در میان درام دادگاه، دانیل، پسر نابینای این زوج، باید بین حمایت از مادرش یا مقصر بودن پدرش تصمیم بگیرد. این فیلم مفهوم گناه دوتایی یا بی‌گناهی را به چالش می‌کشد و طیفی از گناهکاری و همدستی را ارائه می‌دهد. آناتومی یک سقوط، از طریق روایت دوسوگرایانه‌اش نشان می‌دهد که مردم می‌توانند همزمان عاشق، خودخواه و پشیمان باشند. این درام فرانسوی، پیچیدگی‌ها و تضادهای احساسات و روابط انسانی را برجسته می‌کند.


قاتلان ماه گل (Killers of The Flower Moon)
 

دانلود فیلم قاتلان ماه گل با زیر نویس فارسی

یکی از مورد انتظارترین فیلم های اسکار ۲۰۲۴، فیلم کارگردان خوش‌نام، مارتین اسکورسیزی با نام قاتلان ماه گل است که به‌عنوان خلاصه‌ای قدرتمند از تاریخ آمریکا، به ویژه بهره‌برداری از زمین نفت‌خیز اوسیج در دهه 1920 اوکلاهاما، عرض اندام می‌کند. این فیلم، به تصویر می‌کشد که چگونه ویلیام هیل، با بهره‌گیری از نژادپرستی و نسل‌کشی سیستمی، راه خود را به جامعۀ اوسیج دستکاری باز می‌کند، اعتماد آن‌ها را به دست می‌آورد و سپس نقشه‌ای را برای به ارث بردن حق زمینشان تنظیم می‌کند، تا آن‌ها را در جریان بدنام «حکومت وحشت» به قتل برساند.salamatomehr

این داستان واقعی در میان فیلم های اسکار ۲۰۲۴، ماهیت مخرب ذهنیت استعماری را که با خودخواهی، عدم همدلی، طمع و نفرت مشخص می شود، روشن می سازد. تحقیقات در مورد این قتل‌ها، فقط به دلیل پرداختی که اوسیج به دولت فدرال داشت انجام شد. فیلم قاتلان ماه گل، که با استفاده از بازیگران بومی، اعضای قبیله را به نمایش می گذارد، خواستار یادآوری وجدان، جبران خسارت و در نهایت آشتی است و بینندگان را ترغیب می‌کند تا با تاریخ سمی نابودی‌ای که آمریکایی‌ها به ارث برده‌اند، روبه‌رو شوند. این داستان، چالش‌های قدرت سوء‌استفاده‌کننده در طول تاریخ را منعکس می‌کند و در مورد پیشرفت خود به بهای ضرر دیگران هشدار می‌دهد.

این فیلم همچنین در مورد پتانسیل انسان‌ها برای انتخاب مهربانی، همدلی، برابری‌طلبی و اعتلای جمعی، به جای سلطه و جناح‌گرایی بحث می‌کند. فیلم با یک یادداشت امیدوار‌کننده به پایان می‌رسد، اقدامات بشردوستانۀ اخیر را برجسته می‌کند و تمایل به آینده‌ای را بیان می‌کند که زندگی گسترده و فراگیر را در اولویت قرار می‌دهد.


داستان آمریکایی (American Fiction)
 

دانلود فیلم داستان آمریکایی با زیر نویس فارسی

در فیلم داستان آمریکایی از فیلم های اسکار ۲۰۲۴، که اقتباسی است از رمان «پاک کردن» اثر پرسیوال اورت، جفری رایت نقش‌آفرین شخصیت تلونیوس مونک الیسون است. مونک، نویسنده و پروفسور، وقتی آخرین دست‌نوشته‌اش را به دلیل «سیاه نبودن کافی» رد می‌کنند، ناامید می‌شود. در نتیجۀ حالت عصبانیت، او با نام مستعار Stagg R. Leigh اثر طنزی خلق می‌کند مملو از کلیشه‌هایی درباره رنج شهری که آن به‌طور غیرمنتظره‌ای پیشنهادهای گسترده‌ای از ناشران جهت تولید و انتشار دریافت می‌کند.

درحالی‌که در طول داستان عنصر طنز ممکن است به‌طرز برجسته‌ای به چشم آید، فیلم واقعیتی را که احتمالا برای جمعیتی چندان خوشایند نبوده و همواره بسیاری از هنرمندان سیاه پوست با آن روبه‌رو هستند را به‌دقت و ظرافت منعکس می‌کند. داستان آمریکایی همچنین به پویایی روابط مونک با مادر، خواهر و برادرش می‌پردازد و مشکلات بسیار برجسته‌ای را که یک خانواده سیاه‌پوست از طبقۀ متوسط رو به بالا با آن‌ها مواجه است، برجسته می‌کند.


فیلم بیچارگان (Poor Things)
 
دانلود فیلم بیچارگان poor things با زیر نویس فارسی

از آثار پرسروصدا میان فیلم های اسکار ۲۰۲۴، بیچارگان یک فیلم دلگرم‌کننده است که برداشتی تازه از داستان فرانکشتاین ارائه می‌دهد. قهرمان داستان، بلا باکستر، یک شخصیت سرسخت و سیری‌ناپذیر با بازی اما استون است. داستان سفر بلا، مفهوم غیرطبیعی او تا بلوغ و کشف خود را دنبال می کند. بلا در اصل یک زن باردار به نام ویکتوریا بود که در اثر خودکشی درگذشت. جراح گادوین باکستر، جسد او را پیدا می‌کند و متوجه می‌شود که جنین او هنوز زنده است. او سپس مغز جنین را به بدن ویکتوریا پیوند می‌زند و او را به یک زن رشد یافته از نظر فیزیکی، با ذهن یک نوزاد تبدیل می‌کند! محمد کفاش روانشناس بالینی مشهد

همانطور که بلا رشد می‌کند، بینندگان شاهد رشد روانی او نیز هستند؛ زیرا او در مورد طبیعت، رنج انسان و رابطۀ جنسی به تدریج می‌آموزد. این فیلم از فیلم های اسکار ۲۰۲۴، ارتباط بین ذهن و بدن را بررسی می‌کند و ایدۀ دوگانگی ذهن و بدن را به چالش می‌کشد. ادغام بلا در جامعه و درک او از رنج انسانی نیز جنبه‌های مهم رشد اوست. علاوه بر این، این فیلم به بررسی رابطۀ درحال تکامل بلا با تمایلات جنسی می‌پردازد و اَشکال مختلفی را که لذت می‌تواند داشته باشد به نمایش می‌گذارد. از طریق این عناصر، بیچارگان، داستانی گیرا و شاید حتی دلهره‌آور را با عمق کاوش روانی ارائه می‌دهد.


زندگی‌های گذشته (Past Lives)

دانلود فیلم زندگی‌های گذشته با زیرنویس فارسی

فیلم بعدی از فیلم های اسکار ۲۰۲۴، زندگی‌های گذشته، فیلمی است که پیچیدگی‌های زندگی، تغییر و گذر زمان را بررسی می‌کند. زندگی‌های گذشته، داستان نورا و هه سونگ را دنبال می‌کند که پس از چندین دهه دوری، دوباره همدیگر را ملاقات می‌کنند و این شانس را دارند که دوباره با هم ارتباط برقرار کنند. این دیدارِ دوباره دلگرم‌کننده، منعکس‌کنندۀ پیچش‌ها و چرخش‌های غیرمنتظرۀ زندگی، مخصوصاً بعد عاطفی آن است.سلامت و مهر روانشناسی

زندگی‌های گذشته به ما یادآوری می‌کند که زندگی به ندرت طبق برنامه پیش می‌رود و تعامل ما با دیگران می‌تواند تأثیر عمیقی داشته باشد. این فیلم از فیلم های اسکار ۲۰۲۴، این پیام را منتقل می‌کند که هر بخش از سفر زندگی، ما را به افرادی که امروز هستیم تبدیل می‌کند، و همچنین این حقیقت که در گذشته ماندن بی‌ثمر است. در عوض، ما باید تصمیمات خود را بپذیریم و عدم قطعیت‌های زندگی را فرصتی برای رشد بدانیم.


منطقه دلخواه (The Zone of Interest)

دانلود فیلم منطقه دلخواه با زیر نویس فارسی

در فیلم های اسکار ۲۰۲۴، منطقه دلخواه، فیلمی جسورانه و تأمل‌برانگیز است که توانایی جامعه در ابتذال شر را بررسی می‌کند. داستان فیلم در آشویتس اتفاق می‌افتد و به جای اتفاقات وحشتناکی که در آن رخ می‌دهد، روی یک خانواده نازی تمرکز می‌کند که در نزدیکی اردوگاهی زندگی می‌کنند. این فیلم نشان می‌دهد که چگونه مردم می‌توانند مشارکت خود را در اعمال شیطانی نادیده گرفته و پنهان کنند. در میان فیلم های اسکار ۲۰۲۴، پایان این فیلم، چرخشی شگفت‌انگیز دارد که آن را بعد از تماشا به تجربه‎‌ای ارزشمند بدل می‌کند.

تفسیر این صحنه متفاوت است، برخی آن را یک بیداری واقعی و برخی دیگر به عنوان یک اجرای حساب‌شده می‌دانند. صرف نظر از این، فیلم کوچک بودن نقش هوس در مقیاس کلان را نشان می‌دهد و مفهوم مقصر اخلاقی را به چالش می‌کشد. این فیلم، هوس را به عنوان یک هیولای بوروکراتیک نشان می‌دهد که بیشتر به شناخت حرفه‌ای اهمیت می‌دهد، تا ظلم هایی که مرتکب می شود.

این فیلم، همچنین، موانعی را که جامعه برای فاصله گرفتن از شرِ غیرقابل‌توصیف ایجاد می‌کند، برجسته ساخته، و اذعان می‌کند که این، نادیده گرفتن و چشم‌پوشی از جنایات مداوم را آسان‌تر می‌کند. فیلم منطقه دلخواه، به ما یادآوری می‌کند که شر ادامه دارد و جنایات امروز، روزی صرفاً به عنوان تاریخ در نظر گرفته می‌شوند!


فیلم جاماندگان ۲۰۲۳ (The Holdovers)
 

دانلود فیلم جاماندگان با دوبله فارسی

فیلم جاماندگان در جوایز اسکار ۲۰۲۴

 داستان جاماندگان، در یک مدرسۀ شبانه‌روزی در نیوانگلند در سال 1970 به نام بارتون می‌گذرد، جایی که دانش‌آموزانی که نمی‌توانند برای کریسمس به خانه بروند، تحت مراقبت پل هانهام (یکی از اساتید مدرسه) قرار می‌گیرند. دانش‌آموزان سربه‌سرِ هانهام گذاشته و با او ستیز می‌کنند، و در ادامه والدین خود را درگیر و وضعیت او را بدتر می‌کنند.

با‌این‌حال، هنگامی که چهار نفر از پسران به طور غیرمنتظره‎‌ای شرایطشان فراهم شده و می‌توانند مدرسه را برای ایام سال نو ترک کنند، یک دانش‌آموز به نام آنگوس تالی به دلیل والدین غیرقابل دسترسش «جا می‌ماند». در ادامه، فیلم رابطۀ بین تالی و هانهام را دنبال می‌کند و تعاملات و ماجراهای آن‌ها را با هم بررسی می‌کند. الکساندر پین کارگردان، بدخلقی و درگیری خاص خود را به فیلم می‌آورد و یک کمدی تند و خنده‌دار با لحظاتی از خرد خلق می‌کند.

پل جیاماتی، بازی برجسته‌ای را در نقش هانهام ارائه می‌دهد و ایرادات و زخم‌های شخصیت را به خوبی منعکس می‌کند. این فیلم از فیلم های اسکار ۲۰۲۴، مضامین ارتباط، از دست دادن و رشد شخصی را بررسی می‌کند و شخصیت‌ها را به روش‌های شگفت‌انگیزی آشکار می‌کند. در مجموع، «جاماندگان» فیلمی لذت‌بخش و قابل تأمل است که پیچیدگی‌های روابط را مرور می‌کند و انسانیت شخصیت‌هایش را آشکار می‌کند.

-  فیلم ملت پروزاک2001 Prozac Nation

 

دانلود فیلم ملت پروزاک با زیرنویس
ملت پروزاک (پروزاک دارویی برای درمان افسردگی است) داستان زن جوانی است که به تازگی وارد دانشگاه شده و بی‌ثباتی شدیدی را در احساسات خود تجربه می‌کند و در همین حین زندگی خود را به طور اجتناب ناپذیری رو به نابودی می‌بیند. این فیلم زندگی را آن‌طور که برای ما تعریف شده زیر سوال می‌برد و بیان می‌کند که چطور مفهوم وجود داشتن می‌تواند برای برخی آزاردهنده باشد. ملت پروزاک درواقع بر اساس کتابی با همین نام به قلم الیزابت ورتزل ساخته شده است که درسال 1994 منتشر شد که تجریبات واقعی زندگی نویسنده با نوعی افسردگی غیرمعمولی را بازگو می‌کند. سایر فیلم های مرتبط با اختلال دو قطبی بیان خواهد شد


فیلم فروید  Freud

Freud: Secret Passion که از آن با نام Freud یاد می‌شود، روایتگر مهم‌ترین اتفاقات زندگی زیگموند فروید، عصب‌شناس برجسته اتریشی و بیانگذار علم روانکاوی است. ماجرای فیلم از جوانی او، هنگامی که در حال تحصیل و یادگیری آموزش‌های پزشکی است آغاز می‌شود. در ادامه شما با نحوه برخورد او با بیمارانش، تکنیک‌های مورد استفاده او دربرخورد با افسردگی و بیماری‌های خاص، شکل‌گیری دیدگاه روانکاوی و همچنین نحوه نگاه او به زندگی بیشتر آشنا می‌شوید. فیلم فروید درعین حال که روندی آموزنده دارد، بیوگرافی بسیار خوبی از زندگی فروید برای علاقه‌مندان به روان‌شناسی است. در ادامه باز هم به این انسان بزرگ خواهیم پرداخت.


فیلم درخت زندگی۲۰۱۱ The Tree of Life
 

دانلود فیلم درخت زندگی با زیرنویس فارسی و دوبله 

ترنس مالیک را می‌توان یکی از نوابغ دنیای سینما دانست و درخت زندگی که فیلم پنجم اوست نیز جدا از موضوع روان‌شناسی، یکی از بهترین فیلم‌هایی است که هر کسی می‌تواند در زندگی‌اش تماشا کند. موضوع و درون مایه درخت زندگی بسیار پیچیده‌تر از آن است که بتوان آن را در قالب چند خط توضیح داد و اصولا توصیف آن کار سختی است. درخت زندگی ممکن است حتی برای مخاطب نیز گیج‌کننده و مبهم به نظر بیاید اما به طور کلی این فیلم داستان خانواده اوبراین و به طور عمده شخصیتی به نام جک، یکی از فرزندان خانواده اوبراین است. فیلم که عمدتا شامل فلش‌بک‌هایی از زندگی جک است، ما را به دوره‌های مختلف زندگی او می‌برد و مشکلات او با زندگی و تلاش‌هایش برای درک آن را نشانمان می‌دهد. درخت زندگی جنبه‌های ذهنی و جسمانی انسان را بیدار می‌کند و گذر زمان و زندگی را از بدو تولد نشان می‌هد.

دانلود فیلم گمگشته ۲۰۰۱ The Master
 

دانلود فیلم گمگشته با دوبله فارسی


پل توماس اندرسن که احتمالا او را با فیلم There will be blood  به یاد دارید، اثر فوق‌العاده دیگری به نام The Master  دارد که در مورد مردی است که در ارتش آمریکا در جنگ جهانی دوم خدمت می‌کرده اما به دلیل مشکلات رفتاری‌اش از ارتش کنار گذاشته می‌شود. او بعد متوجه ‌می‌شود که حتی در جامعه و میان مردم نیز جایی ندارد. او که انسانی عصبانی، پرخاشگر و بی‌هدف است و در کل معنایی درزندگی نمی‌بیند در ادامه با شخصی ملاقات می‌کند که مسیر زندگی‌اش را تغییر می‌دهد. The Master را می‌توان در ژانرهای مختلفی قرار داد اما نکته فوق‌العاده درمورد این فیلم آن است که ادراک مختلف مخاطب را به طور همزمان به بازی می‌گیرد. به لطف صحنه‌سازی‌های زیبا و بازی عالی و قدرتمند بازیگران به خصوص واکین فینیکس، این فیلم به شکل عمیقی به ذهن شما نفوذ می‌کند.


فیلم از این بهتر نمی شود 1997 As Good as It Gets


دانلود فیلم از این بهتر نمی شود با دوبله فارسی


 ماجرای نویسنده‌ای است که با اختلالات روانی مثل وسواس شدید دست و پنجه نرم می‌کند و به شدت جامعه‌گریز است. او درتنهایی می‌نویسد و کتاب‌هایش از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌ هستند. این نویسنده که ملوین (با بازی جک نیکلسون) نام دارد از اتفاقات پیش‌بینی نشده خوشش نمی‌آید اما ناگهان در قسمتی از فیلم مجبور به نگهداری سگ همسایه‌اش می‌شود و همین موضوع باعث تغییر در فتار او می‌شود. او در ادامه این شانس را دارد که زندگی‌اش را برای همیشه تغییر دهد. As Good as It Gets فیلمی انگیزشی با اتمسفری جذاب و گیرا است.


دانلود فیلم پرتقال کوکی ۱۹۷۱ A Clockwork Orange
 

دانلود فیلم پرتقال کوکی با زیرنویس فارسی 

کارگردان: استنلی کوبریک
A Clockwork Orange  که برگرفته از رمانی با همین اسم به قلم آنتونی برجس می‌باشد، داستان پسری خرابکار و شرور به نام الکس (با بازی مالکوم مک‌داول) است که به همراه دوستانش دست به هر جرم و جنایتی می‌زند. الکس که شخصیتی کاریزماتیک، ضد اجتماع و خشن دارد و به شدت به موسیقی کلاسیک مخصوصا بتهوون علاقه‌‌مند است، در یکی از خرابکاری‌هایش دستگیر می‌شود. پس از این او تحت درمان و آزمایشات خاص که البته طبق برنامه پیش نمی‌رود قرار می‌گیرد که شخصیت او را به کلی تغییر می‌دهد.
 شاید در دقایق اول، حاوی هیچ پیام خاصی نباشد و از نظر مخاطب فقط نشان‌دهنده صحنه‌هایی آزاردهنده باشد، اما اگر کمی درنگ کنید متوجه می‌شوید که شاید این فیلم اشاره به وضع حال حاضر جوامع مختلف دارد، جایی که اگر مانع و قانونی وجود نداشته باشد، خشونت حد و حصری نخواهد داشت و معانی دیگری که درک آن‌ها را به خودتان می‌سپاریم.

 دانلود فیلم آتش درون 1963 The Fire Within

 

دانلود فیلم آتش درون با زیرنویس فارسی 

کارگردان: لویی مال
سال انتشار: ۱۹۶۳
فیلم روایتگر زندگی روزمره مردی است که از افسردگی رنج می‌برد. مردی که به تازگی از مرکز ترک اعتیاد مرخص شده است و حالا نگاه غم‌انگیزی به دنیا دارد و می‌خواهد خودکشی کند، اما تصمیم می‌گیرد تا برای بار اخر به دیدن دوستانش برود و دلیلی برای زندگی پیدا کند. فیلم The Fire Within عواقب اعتیاد و اینکه چطور انسان از لحاظ روان تحت تاثیر آن قرار می‌گیرد را به طرز ناراحت‌کننده‌ای نشان می‌هد.

داستان درباره آلن لروی به دلیل مشکلی که در رابطه با الکل دارد ، در یک بیمارستان درمانی در حال گذراندن دوره درمانی است. اگرچه او دائماً مضطرب است ، او از بیمارستان خارج می شود و سعی می کند با دوستان خوب روزهای گذشته ملاقات کند. هیچکدام از آنها مفید نیستند و پریشانی آلن را افزایش می دهند.


 دانلود فیلم کریستین ۲۰۱۶ Chritine


دانلود فیلم کریستین با زیر نویس فارسی 

کارگردان: آنتونیو کامپوس
سال انتشار: ۲۰۱۶

Christine که برگرفته از داستانی واقعی، ماجرای کریستین چاباک، خبرنگار تلویزیونی و تلاش‌های بی‌وقفه‌ او  برای موفقیت در حرفه‌اش و فشارهایی که تحمل می‌کند است. ماجرا زمانی شروع می‌شود که او کم کم ارتباطش را با دنیای واقعی از دست می‌دهد و رفتار و حالتی خود تخریبی در ارتباط با محیط اطرافش به خود می‌گیرد. چاباک در ادامه دچار اختلالات روانی متعددی می‌شود و در نهایت در روبه‌روی دوربین خود را می‌کشد. تماشای این فیلم به دلیل مفاهیم سنگین و ناراحت‌کننده‌اش برای هر کسی پیشنهاد نمی‌شود.


 دانلود فیلم قوی سیاه Black Swan

دانلود فیلم قوی سیاه
کارگردان: دارن آرونوفسکی
سال انتشار: ۲۰۱۰
رقصنده‌ای این فرصت را دارد تا با شرکت در اجرایی مهم، خودی نشان دهد. هر چند در راه آماده شدن برای این اجرا، رقصنده جوان به تدریج عقل خود را از دست می‌دهد و در نبردی میان واقعیت و توهم‌هایش قرار می‌گیرد. او که در مراحلی از زندگی‌اش ناتوان خوانده می‌شود، مدام درحال تلاش و دست و پا زدن برای رسیدن به کمال است. در ادامه اینظور نشان داده می‌شود که انگارضعف‌ها و ناتوانی‌های او برایش رنگ حقیقت پیدا می‌کنند و کم کم او را به انسانی وحشتناک تبدیل می‌کنند. نام فیلم نیز با این موضوع ارتباط جالبی دارد و اصلا همین روند تبدیل شدن است که فیلم را به یک وحشت روان‌شتاختی تبدیل می‌کند. به لطف فیلمنامه‌ای عالی و بازی فوق‌العاده ناتالی پورتمن، قوی سیاه به اثری تکرار نشدنی تبدیل شده که مخاطب را به شدت به فکر فرو می‌برد.


فیلم یک روش خطرناک A Dangerous Method 2011

دانلود فیلم یک روش خطرناک با زیر نویس فارسی
کارگردان: دیوید کراننبرگ
سال انتشار: ۲۰۱۱
داستان فیلم درباره دو چهره مشهور علم روان‌شناسی در قرن بیست و یک، زیگموند فروید (که پیش‌تر به او اشاره کردیم) و کارل یانگ و رابطه تیره و تار آن‌هاست. کارل یانگ پس از اینکه با بیماری مبتلا به هیستری به نام سابینا اسپیلرین آشنا می‌شود سعی‌ می‌کند او را با گفتار درمانی و روانکاوی، مداوا کند. اما متوجه می‌شود که او در گذشته توسط پدرش مورد آزار و اذیت قرار گرفته و در ادامه رابطه این بیمار و پزشک بسیار پیچیده می‌شود. در این میان فیلم به رابطه یانگ و فروید نیز می‌پردازد. گفتگوهای آن‌ها و بیان نظریه‌های روان‌شناسی و درنهایت مشکلات بسیار بزرگ رابطه ‌آن‌ها، برای علاقه‌مندان به روان‌شناسی می‌تواند بسیار جالب و هیجان‌انگیز باشد. A Dangerous Method در عین حال که یک بیوگرافی است، می‌تواند یک فیلم بسیار سرگرم‌کننده برای هرمخاطبی باشد. هر چند که عده‌ای معتقدند A Dangerous Method در قسمت بیوگرافی ضعیف عمل کرده و از واقعیت فاصله گرفته اما قطعا دیدن این فیلم به عاشقان فروید و یانگ پیشنهاد می‌شود.


 معرفی بهترین سریال های روانشناسی


امروزه، فیلم و سریال جایگاه بسیار ویژه‌ای در زندگی انسان‌ها دارند و به آنها کمک می‌کنند ارتباط بیشتری با دنیای اطراف خود برقرار سازند. زمانی که شما فیلم و یا سریال می‌بینید به درک بهتری از دنیای اطراف خود می‌رسید و این امر می‌تواند به رشد شما کمک کند. اما همواره تاکید می‌شود برای اینکه بتوانید از زمانی که به دیدن فیلم و یا سریال اختصاص می‌دهید بهترین نتیجه را بدست بیاورید، بهتر است قبل از انتخاب آنها به درون‌مایه‌شان توجه داشته باشید. سریال روانشناسی یکی از بهترین گزینه‌هایی است که پیش روی شما قرار دارد و به شما کمک می‌کند بسیاری از چالش‌های خود را رفع کنید. در ادامه تلاش می‌کنیم به معرفی بهترین سریال روانشناسی بپردازیم.

 

دانلود فیلم جیمی پی روانکاوی یک سرخ‌ پوست بیابانی Jimmy P Psychotherapy Of A Plains Indian 2013
 

دانلود فیلم با دوبله فارسی

خلاصه داستان :  جیمی پی روانکاوی یک سرخ‌ پوست بیابانی ، فیلمی بیوگرافی و غم‌انگیز محصول سال ۲۰۱۳ به کارگردانی ارنو دپلشن می‌باشد. این فیلم بر اساس واقعیت از کتاب «روان درمانی از دشت هند» ساخته شده است. این فیلم درباره فردی سرخ پوست به نام «جیمی پی» است که بعد از جنگ جهانی مشکلات اعصاب و روان پیدا کرده و باید تحت درمان یک روان پزشک باشد.

سریال تحت درمان (In Treatment)
اگر بخواهیم از یک سریال روانشناسی یاد کنیم که می‌تواند برای شما بسیار جذاب باشد، باید به سریال تحت درمان اشاره کنیم. این سریال که محصول کمپانی HBO است و یک درام آمریکایی به شمار می‌رود. ساخت این فیلم در سال 2008 آغاز گردید و طرفداران بسیار زیادی دارد. در این فیلم شما می‌توانید جلسات درمانی یک روانشناس و چالش‌های بیماران را مشاهده کنید. بسیاری از کسانی که در حوزه روانشناسی هستند این فیلم را یک فیلم روانکاوی می‌دانند و همین امر باعث شده است روانشناسان و کسانی که به این علم علاقه‌مند هستند، جذب این سریال شوند.

در این سریال روانپزشک میان‌سالی به نام دکتر پاول وستون در مطب خود به درمان بیماران می‌پردازد. مطب او در یکی از اتاق‌های خانه‌اش واقع شده است. در طول این سریال روانشناسی می‌بینید که زندگی خصوصی دکتر و اطرافیانش به داستان‌های سریال گره خورده است. پاول فردی نسبتا خشک است که تمامی تلاشش درمان درمانجویانش است.


سریال آقای ربات 2015-2019 (Mr.Robot)

دانلود فصل اول تا فصل چهارم  سریال آقای ربات با دوبله فارسی 


سریال آقای ربات سریال روانشناسی دیگری است که توسط سم اسماعیل ساخته شده است و امروزه طرفداران زیادی دارد. الیوت آلدرسون یک هکر و مهندس امینت رایانه است که مبتلا به اختلال افسردگی اساسی است و از اضطراب اجتماعی رنج می‌برد. در این سریال، شخصی که هویت مشخصی ندارد و به آن آقای ربات گفته می‌شود رهبری گروه هکتیویسمی به نام جامعه لعنتی را بر عهده دارد.
آلدرسون توسط آقای ربات به این گروه دعوت می‌شود و هدف آنها هک کردن شرکت بزرگی ای کورپ است تا بتواند بدهی مردم را پاک نماید و علیه سرمایه‌داری اقدام کند. در طول این سریال روانشناسی، الیوت میان آقای ربات و معاون ریس ای کروپ نمی‎داند به کدام‌یک کمک کند تا در پروژه‌هایشان موفق شوند. این سریال در شهر نیویورک است. آقای ربات چهار فصل دارد و سال تولید آن 2015 تا 2019 است.


سریال به من دروغ بگو ( Lie to Me  2011)

دانلود سریال به من دروغ بگو
یک سریال روانشناسی دیگر که دیدن آن خالی از لطف نیست سریال به من دروغ بگو است. این سریال در ژانر جنایی، درام و روانشناسی تولید شده است. تاریخ ساخت این سریال در سال 2009 تا 2011 ساخته شد و از شبکه فاکس پخش می‌شد. در واقع، سریال به من دروغ بگو با الهام از زبان بدن ساخته شده است و توانسته است نگاه مثبت منتقدان را به سمت خود جذب نماید.
 همین امر باعث شد این سریال نامزد دریافت جایزه امی شود. در این سریال، دکتر لایتمن و همکارانش قراردادهای کاری را برای کمک کردن به اشخاص ثالث که مقام‌های قضایی و فدرالی هستند قبول می‌کنند تا بتوانند حقیقت را پیدا کنند. زبان بدن در این سریال بسیار شاخص است و دکتر لایتمن تخصص زیادی در آن دارد و می‌تواند احساسات و عواطف دیگران را از روی زبان بدن تشخیص دهد.


دانلود سریال ترکی اتاق قرمز The Red Room 2020
 

دانلود سریال اتاق قرمز


سریال اتاق قرمز یکی دیگر از سریال‌هایی است که در دسته سریال روانشناسی قرار می‌گیرد و محصول کشور ترکیه است. پخش این سریال در سال 2020 آغاز گردید و توانست به یک سریال بسیار محبوب و مهم تبدیل شود.  محوریت اصلی این سریال در رابطه با افرادی که مشکلات متعددی دارند و به کلینیک روانشناسی مراجعه می‌کنند. سرگذشتی که هر یک از این مراجعات بازگو می‌کنند و اختلالاتی که ریشه در کودکی دارد باعث شده است سریال اتاق قرمز بسیار محبوب شود.

 بازیگران محبوب و سرشناس ترکیه در این فیلم بازی می‌کنند و همین امر به کیفیت اثر افزوده است. بهتر است بدانید سریال اتاق قرمز در ایران نیز طرفداران زیادی دارد و دلیل اصلی آن نزدیکی فرهنگ این دو کشور به یکدیگر است. این سریال روانشناسی اقتباسی از رمان اتاق قرمز خانم گلسرن بودایجی اوغلو است که داستان‌های آن واقعی است. زمانی که به این سریال نگاه می‌کنید می‌توانید روایات عجیب و پر از درس را احساس کنید.


سریال روانکاو (The Mentalist)

دانلود سریال روانکاو با دوبله فارسی


سریال محبوب روانکاو یا منتالیست یک سریال روانشناسی آمریکایی است که در سال 2008 از شبکه سی‌بی‌ای پخش شد. در این سریال فرد تیزهوشی وجود دارد که با استفاده از هیپنوتیزم یا تلقین‌های ذهنی افکار و رفتارها را کنترل می‌نماید. پاتریک جین که شخصیت اصلی این سریال به شمار می‌رود به عنوان مشاور با اداره تحقیقات کالیفرنیا همکاری می‌کند و از فصل ششم فعالیت او با خود FBI آغاز می‌شود. پاتریک جین که همسر و فرزند خود را در یک قتل توسط یک قاتل زنجیره‌ای به نام رد جان از دست داده است، در تلاش است که سرنخ‌ها را برای یافتن او دنبال کند. او حس خوبی به پیشگوها ندارد و می‌گوید که تمامی کارهای آنها بر دروغ استوار است.


سریال شکارچی ذهن (Mindhunter)

دانلود فصل اول شکارچی ذهن                دانلود فصل دوم شکارچی ذهن 


سریال شکارچی ذهن یک سریال روانشناسی است که در سال 2017 در نت فلیکس انتشار یافت. هسته اصلی این سریال بر اساس کتابی است که در واحد تحقیقات علمی رفتاری اف.بی. آی انتشار یافت. این فیلم در ژانر فیلم‌های جنایی قرار دارد، اما زمانی که به آن نگاه می‌کنید خشونت‌های سریال‌های هالیوودی را در آن پیدا نمی‌کنید. در سریال روانشناسی شکارچی ذهن مجرمان اغلب دستگیر می‌شوند و سپس در اختیار قانون قرار داده می‌شوند. یکی از جذابیت‌های این سریال اعترافات مجرمین است. این سریال کفتگو محور است و هر اپیزود از آن نکات متعددی را در رابطه با روانشناسی شخصیت‌ها ارائه می‌دهد. دیالوگ‌های این سریال بسیار هوشمندانه انتخاب شده‌اند و به افزایش آگاهی مخاطب مانند زمانی که در کلاس درس عملی هستند کمک می‌نماید.

 دانلود سریال مانک  Monk 2002-2009 TV Series

دانلود سریال مانک با دوبله فارسی
سریال مانک یکی دیگر از سریال‌های جذابی است که مخاطبان زیادی دارد. شخصیت اصلی این سریال که کارگاه مانک است به بیماری‌ها و اختلالات روانی متعددی مانند وسواس‌های فکری و رفتاری دچار است و وسواس شست‌شو، وسواس قرینه و فوبیا باعث شده است که موقعیت‌های خلاقانه‌ای در این سریال خلق شود. کسانی که به مسائل روانشناسی علاقه‌مند هستند، می‌توانند این سریال روانشناسی را به لیست سریال‌های مورد علاقه خود اضافه کنند.


سریال دکتر هاوس House M.D 

سریال دکتر هاوس
اگر بخواهیم به یکی از سریال های رواشناسی دیگر اشاره کنیم که تا به حال توانسته است توجه مخاطیان زیادی را در سراسر دنیا به سمت خود جلب کند باید سریال دکتر هوس را مد نظر قرار دهیم. هوس شخصیت اصلی این سریال شکاکیت زیادی دارد و تنها بر روی پرونده‌های پزشکی انتخاب خودش کار می‌کند. هوش و ذکاوت هوس به قدری زیاد است که بسیاری از افراد او را شرلوک هلمز پزشک می‌دانند. این سریال می‌تواند تبحر پزشکی را همراه با شکاکیت نشان دهد و در دل پزشکی به بررسی زندگی بیماران می‌پردازد که هریک سرگذشت جالبی دارند.


 دانلود سریال ترکی حکیم اوغلو   Hekimoglu 2019-2021

دانلود سریال حکیم اوغلو
سریال ترکی حکیم اوغلو سریالی ترکیه‌ای است که ژانر روانشناسی دارد و اقتباسی از دکتر هوس است. با توجه به این موضوع که فرهنگ این سریال به فرهنگ ایرانی نزدیکتر است، توصیه می‌شود روانشناسان و درمانگرانی که می‌خواهند در کار خود موفق شوند، این سریال را مشاهده کنند.


 دانلود فیلم  هانیبال Hannibal 2001

دانلود فیلم هانیبال 
شاید بتوان گفت یکی از مهمترین سریال های روانشناسی که در سراسر دنیا گل کرده است و با اینکه تقریبا یک دهه از ساخت آن می‌گذرد، هنوز در صدر توجه قرار دارد. سریال هانیبال حول محور مامور سازمان اف بی آی با نام گرام می‌چرخد که روش‌های خود را برای یافتن قاتلان دارد. او همیشه خودش را جای قاتل می‌گذارد و سپس تلاش می‌کند از این طریق مجرمان را دستگیر کند. ویل در روند کارش با یک روانشناس باهوش با نام هانیبال لکتر آشنا می‌شود که همکاری این دو باعث می‌شود که آنها راحتتر بتوانند قاتلان را دستگیر کنند و تحویل قانون دهند. اما گیل پس از مدتی متوجه می‌شود هانیبال خودش یک قاتل زنجیره‌ای است و در اینجا داستان به اوج می‌رسد.


 دانلود سریال دکتر خوب The Good Doctor 2024

دانلود سریال دکتر خوب 
از سریال های روانشناسی بسیار محبوب در سراسر دنیا باید به سریال دکتر خوب اشاره کرد. این سریال در سال 2019 در کشور آمریکا ساخته شد و به بیماری اوتیسم می‌پردازد. کسانی که این سریال را نگاه می‌کنند می‌توانند دنیا را از چشم کسانی نگاه کنند که به بیماری اوتیسم مبتلا هستند. در نتیجه، درمانگران بهتر می‌توانند با بیماران مبتلا به اوتیسم ارتباط برقرار کنند.

 دانلود سریال ذهن‌ های جنایتکار Criminal Minds: Evolution 2022

دانلود سریال ذهن های جنایت کار 
یکی دیگر از سریال های روانشناسی که می‌تواند نگاه روانشناسانه شما را به خوبی تقویت کند سریال ذهن‌ های جنایتکار است. این سریال در مورد عده‌ای از متخصصان اف بی آی است که در کنار یکدیگر جمع شده‌اند تا بر کارهایی مدیریت و نظارت داشته باشند که به راحتی قابل اجرا نیستند. در همین میان، سروکله یک قاتل سریالی پیدا می‌شود که تنها عده مشخصی را به قتل می‌رساند و اف‌بی‌آی برای بررسی این موضوع وارد عمل می‌شود و بخش‌های هیجان انگیز سریال آغاز می‌شود.


 دانلود سریال شش فوت زیر زمین Six Feet Under 2001

دانلود سریال شش فوت زیر زمین با زیر نویس فارسی
از جمله سریال‌هایی که در اینجا باید به آن اشاره کنیم سریال شش فوت زیر زمین است که در مورد خانواده‌ای به نام فیشر است که مسئولیت اجرای مراسم کفن و دفن و ترحیم در لس آنجلس را بر عهده دارند. در کل این فیلم، صحبت در مورد مرگ یک موضوع عادی است و فیلم با مرگ پدر خانواده آغاز می‌شود. رفتارهای جنسی و اعتیاد آور، شخصیت‌های متضاد و روابط انسانی به خوبی در این فیلم به تصویر کشیده شده‌اند و می‌توانند به روانشناسان کمک کنند نگاه عمیق‌تری به مسائل انسان‌ها داشته باشند.


دانلود سریال بیدار 2021 Awake 

دانلود سریال بیدار با زیر نویس فارسی
سریال Awake از جمله سریال های روانشناسی است که ذهن شما را به چالش می‌کشد. برخی از افراد این سریال را جز سریال‌های روانشناسی نمی‌دانند، اما از طرفی برخی دیگر بر این باور هستند که این سریال یکی از تئوری‌های روانشناسی است که چالش‌های مغزی را نشان می‌دهد. در این سریال مایکل بریتن که کارگاه اداره پلیس لس آنجلس است همراه با خانواده در یک تصادف رانندگی قرار می‌گیرد. مایکل در این تصادف آسیب می‌بیند و در یک واقعیت همسرش زنده است و در واقعیت دیگر همسرش کشته شده است و پسرش زنده است. او برای تشخیص این دو واقعیت، در موقعیت اول مچ بند قرمز و در واقعیت دوم از مچ بند سبز استفاده می‌کند.

دانلود سریال به من بگو دوستم داری Tell Me That You Love Me 2023

دانلود سریال به من بگو دوستم داری با زیر نویس فارسی
سریال به من بگو دوستم داری یکی از سریال های روانشناسی است و برای کسانی مناسب است که در روابط عاطفی خود دچار مشکلاتی شده‌اند. این فیلم می‌تواند ایده‌های خوبی را به زوج‌درمان‌گران بدهد. سریال به من بگو دوستم داری حول محور سه زوج به نام های جیمی و هوگو ، کیتی و دیوید و کارولین و پالک می چرخد که هر کدام مشکلات خاص خود را در زندگی زناشویی‌شان دارند و از درمانگری به نام می فاستر که خودش با شریک زندگی اش آرتور مشکل دارد، کمک می گیرند.


 دانلود سریال همسایه روانپزشک The Shrink Next Door 2021 بالای 18 سال 

دانلود سریال همسایه روانپزشک با زیر نویس فارسی
یکی از بهترین سریال های روانشناسی که می‌تواند ذهن را به چالش بکشد سریال همسایه روانپزشک است. این سریال در ژانر زندگینامه است و نوعی کمدی سیاه و درام به شمار می‌رود. مارتی فردی است که می‌خواهد مرزهایی را در روابطش تعیین کند تا زندگی‌اش بهتر شود. اما در همین راستا او با یک روانپزشک آشنا می‌شود. این رابطه کم‌کم به سمت اشتباهی می‌رود و همین امر باعث می‌شود که رابطه سرشار از فریب و دروغ شود. این سریال به خوبی مرزبندی کردن روابط را نشان می‌دهد و شما را همراه خود با چالش‌های زیادی آشنا می‌کند.

تحقیق : محمد کفاش روانشناس بالینی مشهد

دیدگاه خود را بیان کنیدنظرسنجی